Епископ прикупио више од 700 хиљада рубаља за болничке храмове

Москва, 13. август 2020. г.

Председник Синодалног одељења за доброчинство, Епископ орехово-зујевски Пантелејмон, прикупио је више од 700 хиљада рубаља за потребе московских храмова при болницама као поклон за свој имендан, преноси Милосердије.Ru. О резултатима акције која се одржава на платформи „Ура! Догађај!“ владика је говорио за Фејсбук.

    

Болнички храм Царевића Димитрија издржава још 11 храмова при московским болницама, социјалним установама и пројектима службе „Милосрђе“. За време карантина служење у њима није прекинуто.

„У ове домаће цркве долазе болнички пацијенти и њихова родбина, деца и одрасли с посебним потребама (данас није обичај да се називају инвалиди као некад), запослени у медицинским установама. За многе од њих молитва у храму и учествовање у Тајнама представљају једину утеху. Већина њих није у стању да плаћа трошкове за издржавање храма. Ми то чинимо од средстава прикупљених у храму Царевића Димитрија. Управо зато су за његово одржавање потребни тако велики износи,“ – објаснио је раније епископ Пантелејмон.

Редакција портала Милосердије.ru се придружује честиткама упућеним драгом владики Пантелејмону за имендан. Можете подржати његову молбу и приложити новац за издржавање московских болничких храмова на линку.

Са руског Марина Тодић

15/8/2020

Ваш коментар
Овде можете оставити ваше коментаре. Сви коментари биће прочитани од стране уредништва Православие.Ru
Enter through FaceBook
Ваше име:
Ваш e-mail:
Унесите броjеве коjе видите на слици:

Characters remaining: 4000

×